4list

Fyzika a chémia nemusí byť nuda! Ak chcete nahliadnuť do hodín fyziky a chémie na našej škole, kliknite sem. Nájdete tu aktivity, do ktorých sa zapájajú naši žiaci.

Deň zdravia

Dňa 17.10. 2017 sme  pri príležitosti Medzinárodného dňa zdravej výživy pripravili pre našich žiakov rôzne zaujímavé aktivity. Náš „zdravý deň“ sme otvorili pohybovou aktivitou „Beh Terryho  Foxa“ na pamiatku kanadského mladého človeka postihnutého zákernou chorobou, ktorý napriek svojmu handicapu prebehol naprieč Kanadou.

Po návrate do školy sa žiaci 1. stupňa s chuťou pustili do výtvarného spracovania potravín, ktoré nie  sú  prospešné nášmu zdraviu. Výsledkom boli krásne „Stromy zdravia.“

A čo žiaci 2. stupňa? Tí od teórie prešli k praxi a svoje kulinárske umenie predstavili pri výrobe nátierok. Celý deň sa niesol v znamení nášho zdravia, ktoré máme len jedno, a preto musíme robiť všetko na jeho ochranu.

Fotografie si môžete pozrieť, keď kliknete sem.

Exkurzia do Kittsee a na zámok Orth

Dňa 29. 9. sme sa zúčastnili exkurzie v Národnom parku Donau-Auen (Dunajské luhy), ktorý sa rozprestiera medzi európskymi hlavnými mestami Viedňou a Bratislavou a chráni posledné veľké územie pririečnej lužnej krajiny v strednej Európe. Životodarnou tepnou tohto územia je prirodzený tok Dunaja, ktorý vytvára životné prostredie pre mnohé vzácne rastliny a živočíchy.

V Národnom parku i v jeho centre - v zámku ORTH, sa nám veľmi páčilo a spoločne sme si zahrali i krátke divadielko. V zámockej veži sme cez kameru pozorovali bocianie hniezdo.

V podvodnej pozorovateľni zámockého ostrova sme videli  i najväčšieho tunajšieho vodného živočícha - šťuku s dĺžkou 1 m.

Na spiatočnej ceste sme sa zastavili v mestečku Kittsee, kde sme navštívili čokoládovňu. Vypočuli sme si informácie o rodinnej firme Hauswirth, o tom, ako sa vyrába kvalitná čokoláda. Videli sme časť výroby čokoládových Mikulášov. V podnikovej predajni sme si pochutili na výborných  bonbónoch, banánoch v čokoláde, pralinkách a ďalších dobrotách.

Chcete si pozrieť fotografie z výletu? Kliknite sem.